This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

model foto arch&design

Loading


ostatnia aktualizacja:
Sun, 2010-09-19 20:37

matu menu modelarstwo projekty fotografia

Architektura

Wydaje się, że jedną z ważniejszych przyczyn klęsk wzornictwa i kreacji przestrzeni publicznej w Polsce (poza nagminnym ignorowaniem kontekstu) jest brak podejścia syntetycznego, a więc określenia podstawowej zasady, idei pomysłu. Prowadzi to do niejasnego lub nadmiernie eklektycznego (złożonego) programu twórczego, opartego jedynie o nieokreśloną wizję, w istocie zdeterminowaną stwierdzeniem: „bo tak jest fajnie”. Oczywiście, projektowanie, nie jest pracą, w której na wszystko można znaleźć racjonalną odpowiedź, gdzie nie można pozwolić sobie na fantazję, czy „artystyczną” wizje. Na pewno nie. Jednak autorowi chodzi raczej o wyważenie proporcji o to, aby udział tej swobodnej wizji był w zgodzie z podstawowymi zasadami kompozycji, z przesłankami pragmatycznymi czy często, inżynierskimi – wszak architektura, nie bez kozery, wykładana jest głównie na wydziałach politechnicznych.

Podejście takie tworzy podstawę filozofii twórczej autora w dziedzinie architektury (choć nie tylko).

Mimo to zdaje on sobie sprawę z wagi „eksperymentów” i kontrowersji, które w pewnym stopniu można uznać za jeden z ważniejszych motorów zmian i postępu. Autor jednak, w poczuciu odpowiedzialności i własnych umiejętności, nie czuje się, póki co, na siłach na podjęcie takiego ryzyka.

2.4.1. Hotel - Arkadia/ k. Łowicza


fot.1 Hotel Arkadia - plansza reklamowa


fot. 2 Hotel Arkadia - projekt

2.4.2. Kwartał mieszkaniowy - Tarchomin


fot. 1 Kwartał mieszkaniowy - Tarchomin - projekt


fot. 2 Kwartał mieszkaniowy - Tarchomin - wizualizacja

2.4.3. Willa na Mokotowie


fot. 1 Willa na Mokotowie - rzut, elewacje, sytuacja

stat4u

Analiza oglądalności witryny
stat24.com