Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

model foto arch&design

Loading


ostatnia aktualizacja:
Sun, 2010-09-19 20:37

matu menu modelarstwo projekty fotografia

Architektura

Wydaje się, że jedną z ważniejszych przyczyn klęsk wzornictwa i kreacji przestrzeni publicznej w Polsce (poza nagminnym ignorowaniem kontekstu) jest brak podejścia syntetycznego, a więc określenia podstawowej zasady, idei pomysłu. Prowadzi to do niejasnego lub nadmiernie eklektycznego (złożonego) programu twórczego, opartego jedynie o nieokreśloną wizję, w istocie zdeterminowaną stwierdzeniem: „bo tak jest fajnie”. Oczywiście, projektowanie, nie jest pracą, w której na wszystko można znaleźć racjonalną odpowiedź, gdzie nie można pozwolić sobie na fantazję, czy „artystyczną” wizje. Na pewno nie. Jednak autorowi chodzi raczej o wyważenie proporcji o to, aby udział tej swobodnej wizji był w zgodzie z podstawowymi zasadami kompozycji, z przesłankami pragmatycznymi czy często, inżynierskimi – wszak architektura, nie bez kozery, wykładana jest głównie na wydziałach politechnicznych.

Podejście takie tworzy podstawę filozofii twórczej autora w dziedzinie architektury (choć nie tylko).

Mimo to zdaje on sobie sprawę z wagi „eksperymentów” i kontrowersji, które w pewnym stopniu można uznać za jeden z ważniejszych motorów zmian i postępu. Autor jednak, w poczuciu odpowiedzialności i własnych umiejętności, nie czuje się, póki co, na siłach na podjęcie takiego ryzyka.

2.4.1. Hotel - Arkadia/ k. Łowicza


fot.1 Hotel Arkadia - plansza reklamowa


fot. 2 Hotel Arkadia - projekt

2.4.2. Kwartał mieszkaniowy - Tarchomin


fot. 1 Kwartał mieszkaniowy - Tarchomin - projekt


fot. 2 Kwartał mieszkaniowy - Tarchomin - wizualizacja

2.4.3. Willa na Mokotowie


fot. 1 Willa na Mokotowie - rzut, elewacje, sytuacja

stat4u

Analiza oglądalności witryny
stat24.com